Παπαδόπουλος: «Κρίσιμο το γκολ στο 45′ – Δεν ήμασταν καλοί στο δεύτερο ημίχρονο»

Ο προπονητής του Λεβαδειακού, Νίκος Παπαδόπουλος μετά την ήττα με 3-0 από την ΑΕΚ, δήλωσε ότι η ομάδα του δεν ήταν καλή στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, ενώ τόνισε ότι το πρώτο γκολ της Ένωσης στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους ήταν κρίσιμο.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Το ποδόσφαιρο είναι στιγμές, να πάρεις σωστές αποφάσεις ή λάθος, νομίζω ότι είχαμε μια λάθος απόφαση στο 45′, έπρεπε να απομακρύνουμε την μπάλα και όχι να διεκδικήσουμε το φάουλ και δεχτήκαμε το πρώτο γκολ σε πολύ κρίσιμο σημείο. Ήμασταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, είχαμε τις στιγμές μας που πιέσαμε και βγάλαμε κάποιες φάσεις, με τις μεγάλες ομάδες όπως είναι η ΑΕΚ πρέπει να τις εκμεταλλεύεσαι.

Το γκολ στο 45′ ήταν ένα πολύ σημαντικό στοιχείο του παιχνιδιού, στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί. Παρόλα αυτά πρέπει να δώσω συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για τη νίκη της, εμείς συνεχίζουμε. Έχουν έρθει κάποιοι παίκτες που θα είναι έτοιμοι μετά την διακοπή, οπότε παρότι έχουμε παίξει 3 παιχνίδια με καλές ομάδες, έχει συμπληρωθεί το ρόστερ μας.»