Φιλική ισοπαλία για Λεβαδειακό και Πανσερραϊκό

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Πανσερραϊκός και Λεβαδειακός στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους σε φιλικό που έγινε στις Σέρρες.

Ήταν το πρώτο τεστ για τη νέα περίοδο για την ομάδα των «λιονταριών» ενώ παράλληλα για τον Λεβαδειακό ήταν το 4ο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 35’ με σουτ του Λιάσου και απάντησε για την ομάδα της Βοιωτίας ο Πεντρόσο στο 65’.

Το επόμενο προγραμματισμένο φιλικό ματς τον Πανσερραϊκό είναι στις 05/08 (21:00) κόντρα στη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό, στο φιλανθρωπικό τουρνουά στο οποίο θα μετέχει για ακόμη μια χρονιά.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Μ. Γρηγορίου): Γκουγκεσασβίλι (60′ Κατσίκας), Κουτσογούλας (60′ Μασκανάκης), Πεταυράκης (60′ Βασιλάκος), Καρασαλίδης (60′ Καραμανώλης), Μπέργκστρεμ (60′ Διαμαντής), Λιάσος (60′ Αλειφεροπούλος), Στάικος (60′ Καπτούμ), Σαλαζάρ (46′ Σοφιανός), Ντέλετιτς (60′ Μαρίνος, 80′ Σαλβάνος), Τόμας (46′ Χατζηστραβός), Μπετανκόρ (46′ Άλεξιτς, 75′ Παπαβασιλείου).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Ο Νίκος Παπαδόπουλος επέλεξε για την αρχική τους: Γκροφ, Λιάγκα, Τσάπρα, Βήχο, Εραμούσπε, Μπάλτσι, Πλέγα, Λαμαράνα, Κωστή, Πεντρόσο και Ρομό. Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Τσάρας, Κάσσος, Στιβ, Μεχία, Κασέμι, Συμελίδης, Γκεζαλί, Νικολιάς, Γιοκέ και Χάμοντ.