Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα 1-2

Με δύο γκολ του Πέδρο Κόντε ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε μια σπουδαία νίκη κερδίζοντας τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό Στάδιο με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 32ο λεπτό με τον Πέδρο Κόντε ωστόσο ο Βόλος κατάφερε να ισοφαρίσει στο 47′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ασεχνούν. Τελικά ο Ισπανός επιθετικός, μετά την ασίστ του Κιάκου, σκόραρε στο 72ο λεπτό για να δώσει στους Ηπειρώτες την μεγάλη νίκη. Με το τρίποντο αυτό ο ΠΑΣ Γιάννινα έφτασε στους 16 βαθμούς, έφτασε την Κηφισιά και βρίσκεται στο -1 από τον Βόλο.

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόβατς, Άλχο (46′ Κίτσος), Καλογερόπουλος, Ράσιτς, Μύγας, Γκλάβτσιτς (73′ Μωραΐτης), Ντε Καμπς (73′ Μπαριέντος), Κόμπα (46′ Τρουιγιέ), Ασεχνούν, Ποπέτσκου (62′ Ολιβέιρα), Γκαρσία.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι (62′ Σούλης), Τούτου, Μπακαδήμας, Εραμούσπε (46′ Παντελάκης), Κιάκος, Λιάσος, Ριένστρα, Τζίνο (70′ Καραχάλιος), Ροσέρο (88′ Σόρια), Κόντε, Παμλίδης (70′ Ντεμίρ).