Πανσερραϊκός – Βόλος 2-2

Με γκολ που πέτυχε στο 94’ ο Βόλος πήρε τον βαθμό στις Σέρρες καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Πανσερραϊκό.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ που πέτυχαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Σκόρερ για τον Βόλο γταν ο Ασεχνούν ενώ ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε στο 50’ με πέναλτι του Θυμιάνη και δέκα λεπτά μετά έγινε η ανατροπή με σκόρερ τον Δεληγιαννίδη.

Και ενώ όλα έδειχναν πως οι Σερραίοι θα έπαιρναν τη νίκη ήρθε στο 94’ ο Γκαρσία για να διαμορφώσει το τελικό 2-2.

Πανσερραϊκός: Χόβαν, Θυμιάνης, Μπέργκστρεμ, Διαμαντής, Δεληγιαννίδης, Στάικος, Μορέιρα, Τομάς (86′ Μούργος), Ουάρντα, Ντανκερλούι (46′ Άλεξιτς), Μπετανκόρ (77′ Οικονόμου).

Βόλος: Κόβατς, Μύγας, Ασλανίδης (63′ Μωραΐτης), Καλογερόπουλος, Κίτσος (46′ Κόμπα), Τσοκάνης (73′ Ντέλετιτς), Σιέλης (63΄Ράτσιτς), Γκλάβτσιτς, Άλχο, Ασεχνούν, Γκαρσία.