Άρης – Ολυμπιακός 1-2

Ο Ολυμπιακός πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη του νίκη φεύγοντας από την Θεσσαλονίκη με τους τρεις βαθμούς.

Ο Ναβάρο ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ροντινέι με πέναλτι έδωσε στον Ολυμπιακό αέρα δύο τερμάτων. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 91′ ο Κίνι με αυτογκόλ.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Χουτεσιώτης, Οντουμπάτζο (67′ Μοντόγια), Φαμπιάνο, Ρόουζ, Φεράρι, Βερστράτε, Πάρντο (56′ Ζαμόρα), Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ (56′ Σαβέριο), Παναγίδης (76′ Φετφατζίδης), Μορόν (67′ Μάνου Γκαρσία).

Ολυμπιακός (Κάρλος Καρβαλιάλ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη (84′ Μπιανκόν), Κίνι, Αλεξανδρόπουλος (78′ Καμαρά), Έσε, Καρβάλιο, Μασούρας, Ζέλσον Μαρτίνς (64′ Ποντένσε), Ναβάρο (85′ Φορτούνης).