Βόλος – Ατρόμητος 1-2

Συνεχίζει να βρίσκεται σε τροχιά play offs o Ατρόμητος που πέρασε νικηφόρα από το Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Ο Ατρόμητος διεύρευνε το αήττητο σερί που έχει ξεκινήσει από την εποχή του Ίλιτς και με πρωταγωνιστή τον Αντζιέλσκι που πέτυχε τα δύο γκολ της νίκης της ομάδας του επικράτησε του Βόλου με 2-0. Ο Πολωνός επιθετικός ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας και στο 59′ με πέναλτι που κέρδισε ο Βαλένσια διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα διαμορφώνοντας το 0-2.

O Bόλος το μόνο που κατάφερε να πετύχει ήταν να μειώσει σε 1-2 με τον Γκαρσία να σκοράρει για τους γηπεδούχους στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς, Ασλανίδης, Σιέλης, Καλογερόπουλος (46′ Τάχατος – 56′ Μπερτόλιο), Μύγας (10′ Λούνα), Τρουγιέ, Γκλάβσιτς, Κόμπα (59′ Κίτσος), Ντέλετιτς, Γκαρσία, Μωραΐτης.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ, Κούντε, Έντερ Γκονζάλεθ, Φριντζόνσον (40′ Έρλινγκμαρκ), Γιουμπιτάνα, Βαλέντσια, Αντζιελέσκι (65′ Βέργος).