Λαμία – Ολυμπιακός 1-0

Με γκολ του Σλίβκα από το 4ο λεπτό η Λαμία έκανε την μεγάλη έκπληξη επικρατώντας του Ολυμπιακού με 1-0.

Το γκολ του Λιθουανού στο ξεκίνημα του παιχνιδιού ήταν αρκετό για να δώσει στην ομάδα της Λαμίας μια τεράστια νίκη που την διατηρεί στο παιχνίδι για την είσοδο στα play offs. Ο Ολυμπιακός ήταν κάκιστος, δεν κατάφερε ν’ απειλήσει με εξαίρεση ένα δεκάλεπτο στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου όταν και ο Φορτούνης αστόχησε σε πέναλτι.

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Αμαράλ, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Κορνέζος, Νούνιες (62′ Στάνκο), Τζανδάρης, Τσιλούλης, Ακούνια (71′ Σίντκλεϊ), Σλίβκα, Μαρτίνεθ (71′ Τόσιτς).

Ολυμπιακός (Κάρλος Καρβαλιάλ): Πασχαλάκης, Ρόντινεϊ, Ρέτσος, Ντόη, Ορτέγκα (71′ Ρίτσαρντς), Έσε (81′ Αλεξανδρόπουλος), Καμαρά (71′ Καρβάλιο), Φορτούνης, Ποντένσε (81′ Μπιέλ), Μασούρας, Γιόβετιτς (46′ Ναβάρο).