Βόλος – Παναθηναϊκός 0-3

Με τρία γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από το Πανθεσσαλικό.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γερεμέγεφ που πέτυχε δύο γκολ οι πράσινοι γύρισαν στις νίκες περνώντας εμφατικά από το Πανθεσσαλικό, υποχρεώνοντας παράλληλα στην πρώτη ήττα τον Βόλο με τον Άνχελ Λόπεθ στον πάγκο του.

Ο Σουηδός φορ άνοιξε το σκορ σο 64ο λεπτό έπειτα από καταπληκτική πάσα του Ιωαννίδη και δύο λεπτά μετά ο Αράο διπλασίασε τα τέρματα του Παναθηναϊκού με τον Γερεμέγεφ να διαμορφώνει το τελικό 0-3 στο 72ο λεπτό.

Βόλος (Άνχελ Λόπες): Kόστιτς, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Σιέλης (68′ Κορνέτ), Μύγας (68′ Κίτσος), Τσοκάνης (63′ Μεταξάς), Γκλάβτσιτς, Άλχο, Κομπα (67′ Ντέλετιτς), Γκαρσία, Μωραΐτης (74′ Μπερτόλιο).

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Λοντίγκιν, Κώτσιρας, Σένκεφελντ (82′ Γεντβάι), Αράο, Μλαντένοβιτς, Ρούμπεν (61′ Ζέκα), Βιλένα (82′ Τσοκάι), Μπερνάρ (73′ Κλεϊνχέισλερ), Παλάσιος, Μαντσίνι (62′ Γερεμέγεφ), Ιωαννίδης.