Κηφισιά – Αστέρας Τρίπολης 1-3

Με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας Τρίπολης πέρασε νικηφόρα από την Αθήνα και βρίσκεται στο -2 από τον έκτο ΟΦΗ

Στο 13ο λεπτό ο Μάντζης ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ και στο 34′ από εκτελεστής, έγινε δημιουργός δίνοντας την ασίστ στον Κρέσπι για το 0-2. Ο Τζουκάνοβιτς έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Αστέρα κάνοντας το 0-3 στο 73′ για να έρθει ο Μπιφουμά στο 88ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 1-3.

Κηφισιά (Γιάννης Αναστασίου): Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Μποτία (71′ Ίλιεφ), Λάντρε, Γκόμπελιτς (84′ Παρράς), Ιπαλίμπο, Βαφέας, Αντερέγκεν (71′ Μπαρμπόσα), Πρίτσας (84′ Μπιφουμά), Τετέι, Οζέγκοβιτς.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Γκαρθία, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης, Μουνάφο (87′ Ντιαρά), Αλάγκμπε, Κρέσπι (77′ Ζουγλής), Γκος (77′ Σουρλής), Καλτσάς (64′ Σίτο), Μάντζης.