ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0

Στην επιστροφή του Πάμπλο Γκαρσία στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στους νεοφώτιστους συντρίβοντας τους με 5-0.

Τα πράγματα απλοποιήθηκαν μέσα σε επτά λεπτά στο πρώτο ημίχρονο όταν στο 21′ ο Οζντόεφ άνοιξε το σκορ και στο 28′ ο Μουργκ διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΟΚ. Στο 71ο λεπτό ο Αυστριακός πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για ν’ ακολουθήσουν δύο γκολ ακόμα από τους Ντεσπόντοφ και Ράφα Σοάρες στο 74′ και το 80′ για το τελικό 5-0.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Ράφα Σοάρες, Σάστρε (77′ Βιεϊρίνια), Μιχαηλίδης, Τροστ-Εκόνγκ, Οζντόεφ (68′ Μεϊτέ), Σβαμπ, Μουργκ (77′ Τζίμας), Τάισον (68′ Κωνσταντέλιας), Ντεσπόντοφ, Τόμας (68′ Σαμάτα).

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χοβάν, Ντανκερλούι, Μπέργκστρομ, Αυλωνίτης (22′ Δεληγιαννίδης), Πηλέας, Πεταυράκης, Μορέιρα, Στάικος (63′ Μασαρίποφ), Μούργος (75′ Μασκανάκης), Τόμας (46′ Θυμιάνης), Άλεκσιτς (63′ Μπαΐροβιτς).