ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός 2-1

Συνέχισε τις θετικές εμφανίσεις ο ΠΑΟΚ που με ανατροπή μέσα σε 10 λεπτά επικράτησε του Παναιτωλικού με 2-1.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη αιφνιδίασε τον ΠΑΟΚ και πήρε προβάδισμα μέσα στην Τούμπα. Στο 20ο λεπτό ο Παναιτωλικός εξεδήλωσε ωραία επίθεση και με γκολ του Τορεχόν πήρε προβάδισμα. Έξι λεπτά αργότερα ο Σαμάτα ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ και στο 36′ ο Ζίβκοβιτς ήταν εκείνος που έκανε το 2-1, ένα σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Ράφα Σοάρες, Οζντόεφ (77′ Σβαμπ), Μέιτε, Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Κωνσταντέλιας, Σαμάτα (76′ Τόμας).

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο, Μαλής (60′ Οικονόμου), Μπ. Ντουάρτε, Μλάντεν, Λιάβας (46′ Μαυρίας), Φρ. Ντουάρτε (83′ Μπελεβώνης), Πέρεθ, Χατζηθεοδωρίδης (73′ Ντίας), Τορεχόν, Σενγκέλια, Πέδρο (74′ Ξενιτίδης).