Κηφισιά – ΑΕΚ 1-1

Η ΑΕΚ παρότι προηγήθηκε δεν κατάφερε να κερδίσει τους νεοφώτιστους προχωρώντας σε απώλεια βαθμών καθώς έμεινε στο 1-1 με την Κηφισιά.

Η ΑΕΚ πέτυχε δύο γκολ στο 8′ με τον Πόνσε και στο 26′ με τον Ελιάσον, ωστόσο αμφότερα ακυρώθηκαν ως οφσάιντ.

Στο 58ο λεπτό η Ένωση άνοιξε το σκορ, όταν ο Σιντιμπέ έκανε το γύρισμα, με τον Σναϊντερλάν να επεμβαίνει με τάκλιν και να στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του.

Στο 85ο λεπτό οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπιφουμά και αδυναμία της άμυνας της ΑΕΚ να απομακρύνει, ο Βαφέας βρήκε την μπάλα μπροστά του και την έστειλε στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1!

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Γκόμπελιτς, Λόικ, Βαφέας, Σναϊντερλάν, Ιπαλίμπο, Πρίτσας (73′ Μπιφουμά), Αντερέγκεν, Παρράς, Οζέγκοβιτς (73′ Τετέι)

ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Κάλενς, Μήτογλου, Μοχαμάντι, Γιόνσον (62′ Πινέδα), Γαλανόπουλος, Πισάρο, Ελίασον (62′ Άμραμπατ), Πόνσε (62′ Λιβάι Γκαρσία), Τσούμπερ