Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ 0-3

Η ΑΕΚ, παρότι δυσκολεύτηκε στο πρώτο 45λεπτο, πέρασε από την Τρίπολη, με σκορ 3-0 και “σκαρφάλωσε” ξανά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι, στο 45+3 και κόντρα στη ροή του αγώνα, προηγήθηκαν, με το τέρμα του Ελίασον, μετά την όμορφη ενέργεια του Τσούμπερ.

Στο 52′, ο Καστάνιο από πλευράς Αστέρα, δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα, σε μαρκάρισμα πάνω στον Τσούμπερ, με αποτέλεσμα να αφήνει την ομάδα του με 10 παίκτες.

Από ‘κει και μετά οι “κιτρινόμαυροι” είχαν τα ηνία της αναμέτρησης, καταφέρνοντας μάλιστα στα τελευταία λεπτά να πετύχουν ακόμη δύο τέρματα, με τους Μοχαμαντί (77′) και Τσούμπερ (87’) και να γράφουν το τελικό 3-0.

Αστέρας: Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Καστάνιο, Ζουκάνοβιτς, Άλβαρες, Μουνάφο, Γκρόζντανιτς, Κάλτσας, Κρεσπί, Μπαρτόλο, Μιριτέλο.

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Ρότα, Κάλενς, Βίντα, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Μάνταλος, Τσούμπερ, Ελίασον, Αραούχο.