Λαμία – ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η Λαμία νίκησε με 2-1 εντός έδρας τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Η Λαμία νίκησε με 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα εντός έδρας, στο πρώτο, χρονικά παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής της Super League 1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με κοντινό σουτ του Μαρτίντεθ, ωστόσο ο «Άγιαξ» της Ηπείρου κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τέρμα του Εραμούσπε στο 19′. Στο 37′ ο Λόνγκο με κεφαλιά έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του Βόκολου. Το 2-1 έμεινε έως το φινάλε και η Λαμία έφτασε τους 12 βαθμούς.

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ – Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ – Μαρτίνεθ, Νούνιες, Σαντάνα, Αμαράλ (55′ Τόσιτς)– Καρλίτος (70′ Σλίβκα), Λόνγκο (55′ Ακούνια)

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Κλέιμαν – Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Τσαούσης – Καραχάλιος, Ριένστρα (67′ Γκάρο), Τζίνιο – Παμλίδης, Κόντε (76′ Μπάλαν), Τζίμας (59′ Ροσέρο).

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι μεταδόσεις

8η αγωνιστική

Παρασκευή 20 Οκτωβρίου
8’ Μαρτίνεθ, 37’ Λόνγκο / 19’ Εραμούσπε