ΑΕΚ – Ατρόμητος 2-1

Με τα γκολ να προέρχονται από τρία πέναλτι, η ΑΕΚ επικράτησε του Ατρομήτου με 2-1.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό με πέναλτι του Άμραμπατ ενώ στο 89′ ισοφάρισε η ομάδα του Περιστερίου με τον Αντζιέλσκι σε μια φάση όπου αποβλήθηκε ο Σιντιμπέ. Τελικά στο 95ο λεπτό η ΑΕΚ πήρε τη νίκη χάρις σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γκατσίνοβιτς που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Μήτογλου, Κάλενς, Χατζισαφί, Γιόνσον (83′ Γαλανόπουλος), Άμραμπατ (60′ Ελίασον), Πισάρο (60′ Γκατσίνοβιτς), Μάνταλος, Αραούχο (60′ Τσούμπερ), Πόνσε (61′ Ζίνι).

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Τσακμάκης, Ντε Μποκ, Κούντε (55′ Καμαρά), Έρλινγκμαρκ, Γιουμπιτάτα (68′ Φριγιόνσον), Ρομπάιγ (55′ Βαλένσια), Κούεν (46′ Έντερ), Βέργος (68′ Αντζιέλσκι).