Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-4

Με πειστική εμφάνιση ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από την Αρκαδία συντρίβοντας τον Αστέρα Τρίπολης με 4-1.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Αράο έβαλε μπροστά στο σκορ τους “πράσινους” ωστόσο δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με γκολ του Καλτσά. Στο 31ο λεπτό ο Βέρμπιτς με το πρώτο φετινό του τέρμα έδωσε ξανά προβάδισμα στον Παναθηναϊκό και τελικά στο τελευταίο 10λεπτο με δύο γκολ του Φώτη Ιωαννίδη διαμορφώθηκε το τελικό 1-4.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Χριστόπουλος, Καρμόνα, Καστάνιο, Άλβαρες, Γκρόζντανιτς (61′ Σουρλής), Μουνάφο (76′ Ντιάρα), Κρέσπι, Μπαρτόλο (77′ Ζουγλής), Καλτσάς (81′ Σίτο), Μιριτέλο (61′ Μάντζης).

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Λοντίγκιν, Κώτσιρας, Γεντβάι (84′ Πέρεθ), Πάλμερ-Μπράουν (46′ Σένκεφελντ), Μλαντένοβιτς, Αράο, Τσέριν, Παλάσιος (74′ Βιλένα), Βέρμπιτς (66′ Μαντσίνι), Τζούριτσιτς, Σπόραρ (74′ Ιωαννίδης).