Βόλος – Αστέρας Τρίπολης 1-2

Με δύο γκολ στα πρώτα 22 λεπτά η ομάδα της Αρκαδίας έφυγε νικήτρια από το Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Ο Μιριτέλο ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με ένα καταπληκτικό σουτ και στο 22′ ο Γκρόζντανιτς διπλασίασε τα τέρματα του Αστέρα Τρίπολης δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς με τον Βόλο να καταφέρνει μόνο να μειώσει σε 1-2 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τρουιγέ στο 59′.

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Σ. Παπαδόπουλος, Άλχο, Σιέλης (59′ Τάχατος), Ασλανίδης (46′ Γκλάβτσιτς), Λούνα, Τσοκάνης, Τρουιγέ, Μπερτόγλιο (46′ Κόμπα), Ντέλετιτς (46′ Μαχαίρας), Κουεντίν (76′ Ενγκίν), Γκαρσία.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Ν. Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες, Γκρόζντανιτς (86′ Ζουγλής), Μουνάφο, Κρέσπι, Μπαρτόλο (86′ Σουρλής), Σίτο (67′ Καλτσάς), Μιριτέλο (67′ Μάντζης).