Ολυμπιακός – Κηφισιά 4-0

Εύκολο έργο για τους Πειραιώτες κόντρα στη νεοφώτιστη ομάδα του Γιάννη Αναστασίου.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ελ Κααμπί ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Ποντένσε ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 64′ ο Γιόβετιτς, με το δεύτερο πέναλτι για τον Ολυμπιακό, έκανε το 3-0 και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ιμπόρα με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Μπιέλ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Ολυμπιακός (Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης, Κίνι, Ρέτσιος (74′ Πορόσο), Ντόη, Ορτέγκα, Καμαρά (46′ Ιμπόρα), Αλεξανδρόπουλος (58′ Καρβάλιο), Ποντένσε, Σκάρπα, Σολμπάκεν (69′ Μπιέλ), Ελ Κααμπί (58′ Γιόβετιτς).

Κηφισιά (Αναστασίου): Κρίστινσον, Λούμορ, Βαφέας, Τσάπαν, Μασούρας (61′ Γκόμπελιτς), Παπασάββας (72′ Κωνσταντακόπουλος), Πέιος (72′ Αντούνες), Ιμπαλίμπο (80′ Παρράς), Ματέους Σάντος (61′ Ίλιεφ), Αντερέγκεν, Τετέι.