Πανσερραϊκός: “Ζήσαμε ένα διαιτητικό αίσχος στην Καισαριανή”

Ο Πανσερραϊκός διατηρεί πολλά παράπονα από τις αποφάσεις του ρέφερι Μιχάλη Ματσούκα, όπως και του VAR, στο παιχνίδι του με την Κηφισιά.

Στο ματς της… χρονιάς συμμετείχε σήμερα (17/9) ο Πανσερραϊκός, που απέσπασε ισοπαλία 4-4 από την Κηφισιά στην Καισαριανή. Τα «λιοντάρια» ήταν με 4-2 μπροστά μόλις συμπληρώθηκε το 90λεπτο της κανονικής διάρκειας, όμως δέχθηκαν δύο γκολ στις καθυστερήσεις (90’+6′, 90’+11′) και έτσι δεν κέρδισαν.

Μετά το παιχνίδι πάντως δεν έκρυψαν την ενόχλησή τους τόσο για τον αριθμό των λεπτών που υποδείχθηκαν ως έξτρα χρόνος όσο και για την αποβολή του Χάγεκ και για αυτό εξέδωσαν, σε υψηλούς μάλιστα τόνους, σχετική ανακοίνωση διαμαρτυρίας.

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
«Την επόμενη φορά κρατήστε ένα ημίχρονο καθυστερήσεις…

Ο Πανσερραϊκός έζησε ένα διαιτητικό αίσχος στην Καισαριανή, που γυρίζει το ποδόσφαιρο 50 χρόνια πίσω!

Με το ζόρι η ομάδα μας, δεν έπρεπε…να κερδίσει σήμερα, αφού εντυπωσίασε τους πάντες με το επιβλητικό 3-0 στο πρώτο 20λεπτο!
Ανύπαρκτη κόκκινη κάρτα στον Χάγεκ με εντολή του VAR, παραλίγο ανύπαρκτο πέναλτι και μια παρωδία 15 λεπτών καθυστερήσεις στο τέλος, βάζοντας την Κηφισιά στην περιοχή μας, μέχρι να ισοφαρίσει.

Να τους χαίρεστε…όπως χαρήκαμε εμείς το παιχνίδι αλλά όχι το αποτέλεσμα που δικαιούμαστε.

Ευχαριστούμε την ΠΑΕ Κηφισιά για την φιλοξενία, θα ανταποδώσουμε τα δέοντα, στις Σέρρες».