Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα 2-2

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Αστέρας Τρίπολης και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 1.

O Αστέρας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, όμως ο ΠΑΣ ήταν εκείνος που προηγήθηκε με τον Τζίμα στο 16’. Οι Αρκάδες απάντησαν άμεσα, αφού ισοφάρισαν σε 1-1 στο 21′ με δυνατή εκτέλεση φάουλ του Άλβαρεζ.

Στο 28ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι επανέκτησαν το προβάδισμα, κάνοντας το 2-1 με τέρμα του Μπάλαν, όμως δεν κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα αφού ο Αστέρας ισοφάρισε εκ νέου με σκόρερ τον Ρεγκίς στο 45+2’.

Όσο… γεμάτο ήταν το πρώτο ημίχρονο, τόσο «άδειο» από γκολ ήταν το δεύτερο, με το 2-2 να μένει έως το φινάλε του αγώνα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Καστάνο, Τζουκάνοβιτς, Καρμόνα, Άλβαρες, Μουνάφο (60′ Βίκο), Γκρόζντανιτς, Κρέσπο, Σίτο (60′ Ντιάρα), Μπαρτόλο, Μιριτέλο

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Κλέιμαν, Σόρια, Τσαούσης, Παντελάκης, Εραμούσπε, Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίνο, Παμλίδης (54′ Ροσέρο), Τζίμας (54′ Γκάρο), Μπάλαν