Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός 0-5

Βαριά ήττα για τον μεθεπόμενο αντίπαλο του ΟΦΗ που γνώρισε την συντριβή μέσα στο Αγρίνιο.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπερνάρ που έκανε χατ τρίκ απέναντι στους Αγρινιώτες ο Παναθηναϊκός συνεχίζει στο πρωτάθλημα κάνοντας το απόλυτο έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές με τον ίδιο να έχει δώσει τρία παιχνίδια.

Ο Βραζιλιάνος με τρία γκολ στο 13′, το 45′ και το 64ο λεπτό έβαλε τις βάσεις για την μεγάλη νίκη της ομάδας του Ιβάν Γιοβάνοβιτς και στα τελευταία λεπτά οι Αϊτόρ, με πέναλτι, και ο Μάγκνουσον στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το τελικό 0-5.

Παναιτωλικός (Γκάμπριελ Σούρερ): Καπίνο, Λιάβας (56′ Ντουάρτε), Μαλής, Οικονόμου, Ντουάρτε, Τορεχόν, Τσιγγάρας (46′ Χουάνπι), Πέρες, Μπαλντασάρα, Ντίας (66′ Σενγκέλια), Καρέλης (76′ Πέδρο).

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ, Πέρεθ (64′ Αράο), Βιλένα, Μπερνάρ (75′ Τσέριν), Παλάσιος (80′ Βέρμπιτς), Μαντσίνι (64′ Αϊτόρ), Ιωαννίδης (75′ Σπόραρ).