Πανσερραϊκός – Παναιτωλικός 1-1

Με κεφαλιά του Ζοάο Πέδρο στο 90΄ +1, ο Παναιτωλικός απέφυγε μία ήττα από τον νεοφώτιστο Πανσερραϊκό, στην Τούμπα, και με το τελικό 1-1, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League, μετρά πλέον 2 βαθμούς και δύο ισοπαλίες, καθώς έχει αγώνα λιγότερο.

Μάλιστα, ο Πέδρο είχε μπει αλλαγή στο 82ο λεπτό, στη θέση του Μπαλντασάρα. Στο 30ό λεπτό, ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε με δυνατό σουτ του Σάββα Μούργου. Η ομάδα των Σερρών μετρά επίσης 2 βαθμούς, έχοντας μία ισοπαλία και μία ήττα μέχρι στιγμής.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χοβάν, Χάγεκ, Μπέργκστρομ, Πεταυράκης, Πηλέας, Ουεντραόγκο, Στάικος (90’+3 Θυμιάνης), Μούργος (72′ Τσαγκαλίδης), Μασκανάκης (55′ Ντανκερλούι), Τομάς (55′ Χατζηστραβός), Άλεξιτς (72′ Γούλερι).

Παναιτωλικός (Γκάμπριελ Σούρερ): Καπίνο, Ντουάρτε, Μλάντεν (46′ Σενγκέλια), Μαλής, Λιάβας, Πέρες, Τσιγγάρας (76′ Ντουάρτε), Τορεχόν, Μπαλντασάρα (82′ Πέδρο), Ντίας (76′ Χουάνπι), Καρέλης (90’+3 Βοΐλης).