Ολυμπιακός – Ατρόμητος 4-0

Ο βελτιωμένος Ολυμπιακός δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στους Περιστεριώτες φτάνοντας στο εύκολο 4-0

Στο 32ο λεπτό ο Μασούρας κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά-ψαράκι, λύνοντας τον γόρδιο δεσμό για τους Πειραιώτες.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ελ Κααμπί σκόραρε κι αυτός, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε, καθώς ο Μασούρας ήταν σε θέση οφσάιντ, όταν έκανε τη σέντρα στον Μαροκινό φορ.

Στο 45ο λεπτό ο Καμαρά με σουτ εντός περιοχής διπλασίασε τα τέρματα των «ερυθρόλευκων», μετά την απόκρουση του Τσιντώτα στο σουτ του Ελ Κααμπί.

Στο 49ο λεπτό ο Μασούρας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ στο 77′ ο Κίνι πρόσθεσε και το δικό του όνομα στη λίστα των σκόρερ (4-0). O Aτρόμητος ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες καθώς ο Τσιντώτας αποβλήθηκε στην τελευταία φάση του αγώνα.

Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης – Ροντινέι, Ντόη, Ρέτσος, Κίνι – Έσε, Καμαρά (71′ Αλεξανδρόπουλος) – Μασούρας (57′ Καρβάλιο), Σκάρπα (84′ Μπρνιτς), Φορτούνης (57′ Μπιέλ), Ελ Κααμπί (71′ Ελ Αραμπί).

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Τσιντώτας – Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Τσακμάκης (59′ Αθανασίου), Ντε Μποκ – Έρλινγκμαρκ, Έντερ – Γιουμπιτάνα (59′ Ντιρκς), Φριντζόνσον, Ρομπάιγ – Βέργος (66′ Ατζιέλσκι).

Διαιτητής: Περράκης Βοηθοί: Μεϊντάνας, Κόλλιας 4ος διαιτητής: Ματσούκας VAR: Κουμπαράκης