Video | Λαμία – Άρης 1-0

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Ισπανό επιθετικό η Λαμία επικράτησε του Άρη με 1-0.

Στο 36ο λεπτό ο Καρλίτος σκόραρε ωστόσο το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Εντούτοις δύο λεπτά αργότερα το γκολ του Ισπανού μέτρησε κανονικά, κι έτσι το συγκρότημα του Βόκολου προηγείται με 1-0 των «κιτρινόμαυρων».

Στο 58ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο 2-0, καθώς είχαν δοκάρι σε σουτ του Τσιλούλη. Η Λαμία ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Σιμόν αντικρίζοντας την κόκκινη κάρτα.

Λαμία: Κοσέλεφ, Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος, Παούλαβετς, Σιμόν, Στάνκο (76′ Τζανδάρης), Νούνιες, Σλίβκα, Μαρτίνεθ (62΄Τόσιτς), Καρλίτος (76′ Λόνγκο), Τσιλούλης (62΄Ακούνια)

Άρης: Χουτεσιώτης, Φεράρι, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια (75′ Οντουμπάτζο), Νταρίντα, Τζούρασεκ (46΄Ντουκουρέ), Ρουπ (75′ Πάβιτσιτς), Κάρλσον, Μενέντες και Μορόν