Ολυμπιακός – Πανσερραϊκός 2-0

Με δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο ο Ολυμπιακός ξεπέρασε το εμπόδιο των σκληροτράχηλων νεοφώτιστων.

Στο άδειο, λόγω τιμωρίας, Γεώργιος Καραϊσκάκης ο Ολυμπιακός βρέθηκε να παίζει με παίκτη παραπάνω από το 4ο λεπτό λόγω της αποβολής του Χάγεκ ωστόσο δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα.

Μάλιστα στο 54ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με τον Άλεξιτς να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι και τελικά στο 63′ ο Μπιέλ έκανε το 1-0 ενώ ο Ελ Αραμπί με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 87′ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη, Ραμόν (46′ Κίνι), Καμαρά (76′ Ιμπόρα), Αλεξανδρόπουλος (58′ Φορτούνης), Καρβάλιο (46′ Ελ Κααμπί), Μασούρας (46′ Σκάρπα), Μπιέλ, Ελ Αραμπί.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν, Ντάνκερλουϊ, Πηλέας (75′ Μασκανάκης), Πεταυράκης, Χάγεκ, Γκοτζαμανίδης, Θυμιάνης, Στάικος (75′ Ουεντραόγκο), Μούργος (38′ Τόμας), Χατζηστραβός (59′ Αυλωνίτης), Άλεξιτς (59′ Γούλερι).