Βόλος – Λαμία 2-2

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Βόλος και Λαμία αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 στο παιχνίδι με το οποίο ξεκίνησε η φετινή Super League 1.

Ο Βόλος υποδέχθηκε τη Λαμία στο Πανθεσσαλικό στάδιο, στο πλαίσιο του πρώτου χρονικά αγώνα για την 1η αγωνιστική της Super League 1.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο με καλές ευκαιρίες, αλλά δίχως τέρματα, στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι απέκτησε μεγάλο ενδιαφέρον αφού μπήκαν τρία γκολ μέσα σε έξι λεπτά!

Η Λαμία άνοιξε το σκορ στο 55′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρλίτος, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα, ισοφαρίζοντας στο 59′ με την κεφαλιά του Σιέλη. Στο 61′ ο Σλίβκα σκόραρε, διαμόρφωσε το 2-1 υπέρ της Λαμίας, όμως η ομάδα του δεν κατάφερε να φύγει για πρώτη φορά στην ιστορία της με το “διπλό” από το Πανθεσσαλικό.

Ο Άλχο ισοφάρισε με ενα φανταστικό γκολ από πολυ μακριά στο 90+1′ και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Bόλος (Κώστας Μπράτσος): Σιαμπάνης, Άλχο, Σιέλης, Κρούζλιακ, Λούνα (51′ Κίτσος), Τσοκάνης (62′ Μπαριέντος), Γκλάβτσιτς, Τρουιγιέ (51′ Τάχατος), Κόμπα, Ντέλετιτς,, Μραζ.

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Νάγκι, Σιμόν, Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος, Γιαούλαβετς, Στάνκο, Νούνιες (84′ Τζανδάρης), Σλίβκα, Μαρτίνεθ (66′ Τόσιο), Καρλίτος (75′ Ακούνια), Τσιλούλης (84′ Τόσιτς).