Φιλική νίκη του Αστέρα επί του Παναιτωλικού

Ο Αστέρας Τρίπολης άρχισε με το… δεξί τη νέα σεζόν αφού, επικράτησε με 2-1 στο πρώτο του φιλικό κόντρα στον Παναιτωλικό.

Ο Βασίλης Μάντζης έκανε το ντεμπούτο του με τον Αστέρα Τρίπολης με γκολ στη νίκη επί του Παναιτωλικού στο πρώτο φιλικό της ομάδας. Ενώ για τα καναρίνια θετικές εντυπώσεις άφησε ο Ντουάρτε.

Ο Παναιτωλικός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Ντουάρτε, με τον Αστέρα να απαντά με τους Αλάγκμπε και Σίτο να βλέπουν τον Καπίνο να τους σταματά.

Στο ημίχρονο ο Ράσταβατς άλλαξε την ενδεκάδα της ομάδας και στο 55ο λεπτό ο Αστέρας έκανε το 1-0. Ο Τορεχόν έκανε το λάθος και ο Μπαρτόλο άνοιξε το σκορ, όμως δέκα λεπτά μετά ο Μπελεβώνης ισοφάρισε σε 1-1 με πολύ ωραίο σουτ.

Ο Αστέρας Τρίπολης ωστόσο πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και έτσι πήρε την πρώτη του νίκη, στο φιλικό. Στο 76ο λεπτό ο Μάντζης από κοντά νίκησε τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού για το 2-1.