Λαμία – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Η Λαμία έβαλε φωτιά στην μάχη της παραμονής κερδίζοντας με 2-0 τους Ηπειρώτες που πλέον αγχώνονται.

Mε δύο γκολ του Βέργου στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου μείωσε στους τρεις την διαφορά από τον ΠΑΣ Γιάννινα και πλέον αρχίζει να ελπίζει σε παραμονή. Ο Έλληνας επιθετικός ήταν μεγάλος πρωταγωνιστής για την Λαμία ανοίγοντας το σκορ στο 12ο λεπτό και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Στο δεύτερο η Λαμία έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τόμας Ντε Βινσέντι ωστόσο ο ΠΑΣ παρότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω δεν κατάφερε τίποτα παραπάνω με το τελικό 2-0 να παραμένει μέχρι τέλους. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 9 παίκτες καθώς στην τελευταία φάση του αγώνα αποβλήθηκε ο Γιώργος Μανούσος.

Λαμία: Γκαραβέλης, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Αμπάντα (70′ Σαραμαντάς), Μαρτίνεθ (66′ Μπεχαράνο), Τζανδάρης, Νούνιες (66′ Σλίβκα), Ντε Βινσέντι, Τσιλούλης, Βέργος

ΠΑΣ Γιάννινα: Τσιντώτας, Τσάβος, Μπακαδήμας, Εραμούσπε, Πήλιος, Τζίμας (66′ Μπατίστ), Λιάσος (46′ Μπιλμπάο), Τζίνο, Μορέιρα, Ριένστρα (58′ Ροσέρο), Μπάλαν.