Άρης – Ατρόμητος 2-1

Με δύο γκολ στα πρώτα τριάντα λεπτά ο Άρης κέρδισε 2-1 τον Ατρόμητο και πέρασε στην πέμπτη θέση

Ο Νταρίντα ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Ματέο Γκαρσία να διπλασιάζει τα γκολ του Άρη στο 27′. Ο Ατρόμητος το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 80′ με τον Ρομπάιγ που διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Με τη νίκη αυτή ο Άρης άφησε πίσω του τον Βόλο και πέρασε στην πέμπτη θέση.

Άρης (Τόλης Τερζής): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Ενκουλού, Πίρσμαν, Ετέμπο, Ρουπ (58′ Ντουκουρέ), Νταρίντα, Ματέο Γκαρσία (68′ Ιτούρμπε), Πάλμα (80′ Χριστοδουλόπουλος), Καμαρά (80′ Γκρέι).

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Στρούγγης, Χατζηισαϊας, Ντε Μποκ, Οικονομίδης (70′ Κουέν), Αγκιμπού Καμαρά (70′ Φριντζόνσον), Γκονζάλες, Ροτάριου (77′ Τζοβάρας), Ρομπάιγ, Τζαβίδας (63′ Κιάρτανσον).