Λαμία – Ολυμπιακός 0-3

Μετά από ένα δύσκολο πρώτο 40λεπτο ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές και πέρασε από την Λαμία με το εύκολο 3-0.

Εν τέλει ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 44ο λεπτό με τον Σαμασέκου, ο οποίος έλυσε τον «γόρδιο δεσμό» για λογαριασμό των Πειραιωτών.

Στο 60ο λεπτό ο Μπακαμπού πλάσαρε ωραία τον Γκαραβέλη και διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων, ενώ στο 86′ ο Μπιέλ, μετά από ασίστ του Ελ Αραμπί ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για την ομάδα του Μίτσελ.

Λαμία: Γκαραβέλης, Αμπάντα, Βασιλαντωνόπουλος, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Στάνκο (64′ Σλίβκα), Τζανδάρης (80′ Μανούσος), Ρόμανιτς (64′ Νούνιες), Τσιλούλης (74′ Καραμάνος), Μαρτίνεθ (64′ Ντε Βινσέντι), Βέργος

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Παπασταθόπουλος (64′ Ντόη), Μπα, Ροντινέι, Ραμόν, Ίνμπομ Χουάνγκ, Σαμασέκου, Φορτούνης (64′ Βαλμπουενά), Κανός (80′ Μασούρας), Γκάρι Ροντρίγκες (6′ λ,τ, Μπιέλ), Μπακαμπού (80′ Ελ Αραμπί)