Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ 2-2

Ο ΠΑΟΚ προηγούνταν με 2-0 μέχρι το 90ο λεπτό όμως οι Αρκάδες με αντεπίθεση διαρκείας πέτυχαν δύο γκολ στον έξτρα χρόνο παίρνοντας ανέλπιστο βαθμό.

Ο ΠΑΟΚ ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη φάση του αγώνα με το Νάσμπεργκ ν’ ανοίγει το σκορ στο 6ο λεπτό ανοίγοντας το σκορ. Το 0-2 διαμόρφωσε ο Μπράντον Τόμας στο 82′ ωστόσο το παιχνίδι έγινε θρίλερ στα τελευταία λεπτά με τον Αστέρα Τρίπολης να μειώνει στο 90′ με τον Σίτο. Τελικά ο Αστέρας Τρίπολης έφτασε στην ισοφάριση όταν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τασουλής έβγαλε την σέντρα και ο Ατιένθα με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος): Παπαδόπουλος – Γκαρθία (46′ Γκαρντάφσκι), Καστάνιο, Πίτσου, Άλβαρες – Αλάγκμπε, Σανταφέ (70′ Προύντζος) – Ριέρα (77′ Τιλίκα), Κρέσπι, Σίτο – Μπαράλες.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζ. Ζίβκοβιτς – Σάστρε, Ίνγκασον, Νάσμπεργκ, Ράφα Σοάρες – Σβαμπ, Αουγκούστο – Νάρεϊ, Κωνσταντέλιας (68′ Mπίσεσβαρ), Α. Ζίβκοβιτς (77′ Τάισον) – Ολιβέιρα.