Βόλος – Παναιτωλικός 2-3

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Παναιτωλικός στο Πανθεσσαλικό Στάδιο επικρατώντας του Βόλου με 3-2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με γκολ του Τσιρίνος με τον Παναιτωλικό να ισοφαρίζει στο 39’ με τον Σενγκέλια. Οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν στο 68’ με πέναλτι του Πέδρο με τον Μαλή να διαμορφώνει το 1-3 στο 73’. Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μεσκίδα με εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 2-3.

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Λούνα (82′ Σι), Μεταξάς (13′ Γκάγκι), Μπαριέντος, Πιρές (74′ Μεθκίδα), Τσιρίνος (82′ Καρτάλης), Ντέλετιτς (74′ Κούτσιας), Οζέγκοβιτς.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Στεργιάκης, Λάρσον (46′ Χατζηθεοδωρίδης), Μαλής, Χουχούμης, Μάρτενσον, Ντίας, Κολοβός (79′ Ντουάρτε), Σενγκέλια, Μόρσεϊ, Πέδρο.