Ατρόμητος – Ολυμπιακός 1-1

Παρότι προηγήθηκε με τον Μπακαμπού ο Ατρόμητος είχε εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, ισοφάρισε και θα μπορούσε να φτάσει και στη νίκη με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1.

Στο 54ο λεπτό οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ με τον Μπακαμπού. Ο Μπιέλ με μία επαφή τροφοδότησε τον Γάλλο επιθετικό, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Γιαννιώτη, κάνοντας το 0-1.

Δέκα λεπτά αργότερα οι Περιστεριώτες έφτασαν στην ισοφάριση με ένα πανέμορφο γκολ του Φριντζόνσον.

Μετά από μπαλιά του Ρομπάιγ στην πλάτη της άμυνας των Πειραιωτών ο φορ του Ατρομήτου «κρέμασε» τον Πασχαλάκη, κάνοντας το 1-1 για τον Ατρόμητο, πέντε λεπτά μετά το δοκάρι που είχε ο ίδιος παίκτης.

Γκολ: 54′ Μπακαμπού (Ολυμπιακός), 64′ Φριτζόνσον (Ατρόμητος)

Ατρομήτος (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης – Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Ντε Μποκ – Έρλινγκμαρκ (76′ Οικονομίδης), Γκονθάλεθ, Φριντζόνσον (82′ Τζοβάρας) – Ροτάριου, Ρομπάιγ (87′ Tζαβίδας), Κιάρτανσον (82′ Κωτσόπουλος)

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης – Ροντινέι (84′ Βρουσάι), Παπασταθόπουλος, Ντόη, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Χουάνγκ (70′ Γκάρι Ροντρίγκες) – Φορτούνης (46′ Μασούρας), Χάμες, Μπιέλ (84 Σαμασέκου) – Μπακαμπού (70′ Ελ Αραμπί)