Ολυμπιακός – Άρης 1-0

Ένα γκολ του Μασούρα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στους Πειραιώτες.

Ο διεθνής μεσοεπιθετικός πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου διαμορφώνοντας το τελικό 1-0. Σε ένα παιχνίδι που είχε ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, το γκολ του Γιώργου Μασούρα έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό που πλέον ανέβηκε στην τρίτη θέση και είναι στο -3 από την δεύτερη ΑΕΚ.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ντόι, Ρέαμπτσουκ, Εμβιλά, Χουάνγκ, Φορτούνης (46′ Μασούρας), Χάμες Ροντρίγκες (78′ Σαμασέκου), Μπιέλ (88′ Γκάρι Ροντρίγκες), Μπακαμπού (70′ Ελ Αραμπί).

Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού, Νταρίντα (73′ Μανού Γκαρσία), Ετέμπο, Νταμπό (79′ Ντουκουρέ), Ματέο Γκαρσία (85′ Πάλμα), Γκρέι (73′ Καμάτσο), Μαντσίνι.