ΑΕΚ – Παναιτωλικός 4-1

Με τέσσερα γκολ μέχρι το 55ο λεπτό η ΑΕΚ δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Παναιτωλικό συντρίβοντας τον με 4-1.

Με εντυπωσιακό τρόπο συνέχισε τις νίκες η ΑΕΚ που μετά το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό πέτυχε το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο. Οι παίκτες του Αλμέιδα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Αραούχο για να διπλασιάσει τα τέρματα της ΑΕΚ ο Γκαρσία στο 35′. Ο Παναιτωλικός μείωσε σε 2-1 στο 39′ με τον Πέδρο ωστόσο η ΑΕΚ με δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου από τους Πινέδα και Άμραμπατ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Άμραμπατ (72′ Φερνάντες), Γιόνσον, Σιμάνσκι, Πινέδα (72′ Τσούμπερ), Γκαρσία (72′ Φαν Βέερτ), Αραούχο (73′ Μάνταλος).

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Αποστολάκης (19′ Λιάβας), Λάρσον, Μλάντεν, Χατζηθεοδωρίδης (73′ Μόρσεϊ), Μάρτενσον, Ντίας (74′ Μπουζούκης), Χουχούμης, Κολοβός (64′ Μαλής), Πέδρο, Ξενιτίδης (64′ Σενγκέλια).