ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 1-0

Με γκολ του Πινέδα η ΑΕΚ κέρδισε 1-0 τον Παναθηναϊκό και μείωσε την διαφορά στην βαθμολογία.

Στο 68ο λεπτό η ΑΕΚ, η οποία μέχρι τότε είχε απειλήσει ελάχιστα τους «πράσινους», κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με τον Πινέδα, να βγαίνει στην πλάτη του Τσέριν, μετά την κεφαλιά-πάσα του Αραούχο, νικώντας από δύσκολη γωνία τον Μπρινιόλι, ο οποίος είδε την μπάλα να περνάει κάτω από τα πόδια του και να καταλήγει στα δίχτυα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Παναθηναϊκός απείλησε με τον Ιωαννίδη που σημάδεψε το δοκάρι και στην επόμενη φάση η ΑΕΚ έχασε πέναλτι με τον Π. Φερνάντες.

ΑΕΚ (Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Άμραμπατ (81′ Τσούμπερ), Πινέδα (90′ Φερνάντες), Γκαρσία, Αραούχο.

Παναθηναϊκός (Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Χουάνκαρ, Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Κώτσιρας (89′ Βαγιαννίδης), Πέρεθ (89′ Τσόκαϊ), Κουρμπέλης (70′ Ιωαννίδης), Μπερνάρ, Παλάσιος, Βέρμπιτς (56′ Τσέριν), Σπόραρ.