Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα 1-3

Πολύ σημαντική νίκη για τους Ηπειρώτες που κέρδισαν τον Λεβαδειακό με 3-1 παίρνοντας μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

Στο 45ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπαλάν. Ο Καραχάλιος έκανε το γέμισμα από τα δεξιά προς την περιοχή, ο Μπαχανάκ δεν κατάφερε να διώξει και ο Ρουμάνος με πλασέ στην κίνηση έχοντας πλάτη στην εστία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Στογιάνοβιτς.

Στο 65ο λεπτό ο Εραμούσπε με πλασέ στην κίνηση διπλασίασε τα τέρματα των Ηπειρωτών, οι οποίοι έφτασαν και σε τρίτο τέρμα με πανέμορφο τελείωμα του Παμλίδη στο 70′.

Το μόνο που κατάφερε ο Λεβαδειακός ήταν να μειώσει στο 89ο λεπτό με γκολ του Παναγιώτου που διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης (72′ Λούα Λούα), Τσάπρας, Μπάχανακ, Βήχος (72′ Παναγιώτου), Χάμοντ, Νίκας (46′ Τορό), Μουτίνιο, Βρακάς (72΄Τζημόπουλος), Συμελίδης (79′ Μεχία), Δούμτσιος.

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Τσιντώτας, Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος, Καραχάλιος, Ριένστρα (64′ Λιάσος), Τζίνο, Μορέιρα, Μπαλάν, Παμλίδης.