Αστέρας Τρίπολης – Λαμία 3-0

Με τρία γκολ μέσα σε 13 λεπτά, οι Αρκάδες δεν είχαν κανένα πρόβλημα φτάνοντας στην εύκολη νίκη επί της Λαμίας με 3-0.

Ο Αστέρας Τρίπολης μετέτρεψε σε παράσταση για έναν ρόλο την αναμέτρηση με την Λαμία πετυχαίνοντας και τα τρία γκολ της νίκης του στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα στο διάστημα 18′ – 31′. Ο Μουνάφο ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ, για να κάνει το 2-0 ο Αντέτζο με αυτογκόλ και ο Κρέσπο στο 31′ να διαμορώσει το τελικό 3-0.

Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Κρεσπί (77′ Τιλίκα), Ριέρα (46′ Μπαρτόλο), Σίτο (67′ Μπερτόλιο), Μπαράλες.

Λαμία (Σάββας Παντελίδης): Γκαραβέλης, Σιμόν, Αντέτζο (46′ Τζανετόπουλος), Κορνέζος, Γκοράνοφ (46′ Βασιλαντωνόπουλος), Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Γιακουμάκης (46′ Ρόμανιτς), Τσιλούλης (58′ Βέργος), Ντε Βινσέντι, Μανούσος (68′ Μαρτίνεθ).