ΑΕΚ – Λαμία 3-0

Με δύο γκολ του Φαν Βέερτ και ένα του Γκαρσία η ΑΕΚ ξεπέρασε το εμπόδιο της Λαμίας με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Τόμας Φαν Βέερτ πέτυχε τα πρώτα του γκολ στο πρωτάθλημα με την φανέλα της ΑΕΚ οδηγώντας τη στη νίκη επί της Λαμίας με 3-0 που απείλησε ιδιαίτερα στο πρώτο 45λεπτο. Ο Ολλανδος φορ άνοιξε το σκορ 67′ με κεφαλιά μετά την σέντρα του Μάνταλου, για να έρθει ο Λιβάι Γκαρσία στο 88′ να κλειδώσει τη νίκη με τον Φαν Βέερτ να διαμορφώνει στο 94ο λεπτό το τελικό 3-0.

ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Ρότα, Μήτογλου, Μουκουντί, Χατζισαφί, Σιμάνσκι (62′ Φαν Βερτ), Γιόνσον, Πινέδα, Μάνταλος (85′ Γαλανόπουλος), Αραούχο, Γκαρσία.

Λαμία: Σαράνοφ, Αντέτζο, Τζανδάρης, Νούνιες, Μανούσος (72΄ Ντε Βινσέντι), Σλίβκα (72′ Γιακουμάκης), Σιμόν, Μπεχαράνο (79′ λ.τ Μπάμπης), Γκοράνοβ, Τσιλούλης, Κορνέζος