Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ 1-1

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στην Τρίπολη ωστόσο οι γηπεδούχοι με γκολ του Κρέσπι στο 58′ πήραν τον βαθμό με την ΑΕΚ να χάνει την ευκαιρία να μειώσει την διαφορά από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.

Η Ένωση που έχασε τον Ελίασον στο 20ο λεπτό λόγω τραυματισμού κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο 52ο λεπτό με πέναλτι του Άμραμπατ ωστόσο ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης έξι λεπτά μετά με τον Κρέσπι να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Τασουλής, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Ριέρα (85′ Μπενίτο), Σίτο (75′ Τιλίκα), Κρεσπί (90’+5 Ντομίνγκες), Μπαράλες (84′ Άλβαρες).

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι (80′ Μάνταλος), Ελίασον (20′ Άμραμπατ), Σιμάνσκι (80′ Τσούμπερ), Πινέδα (46′ Γιόνσον), Γκατσίνοβιτς, Αραούχο, Γκαρσία.