ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Με δύο γκολ μέχρι το 10ο λεπτό ο ΠΑΟΚ επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0 επιστρέφοντας στις νίκες.

Μια εβδομάδα μετά την ήττα από την ΑΕΚ, ο Δικέφαλος του Βορρά επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0 χάρις στα γκολ των Σβαμπ και Ίνγκασον.

Mε τον Ρατζβάν Λουτσέσκου να δείχνει, για ακόμα μια φορά, ψήφο εμπιστοσύνης στον Κωνσταντίνο Κουλιεράκη που ξεκίνησε βασικός στο παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό του αγώνα με γκολ του Ίνγκασον.

Δύο λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Σβαμπ διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 από το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το τελευταίο δευτερόλπετο.

ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης (64′ Νάσμπεργκ), Ρ. Σοάρες, Ντάντας, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί (71′ Σοάρες), Κωνσταντέλιας (79′ Μπίσεσβαρ), Ολιβέιρα (79′ Τόμας).

ΠΑΣ Γιάννινα (Θ. Στάικος): Αθανασίου, Σόρια, Πήλιος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Μπιλμπάο, Λώλης (81′ Παμλίδης), Ροσέρο (90’+1 Τσάβος), Φοφανά (46′ Μορέιρα), Λιάσος (90’+1 Τσίρης), Μπαλάν (64′ Σταματελόπουλος).