ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης 2-1

Με δύο γκολ μέσα σε 13 λεπτά ο ΠΑΣ Γιάννινα ανέτρεψε το προβάδισμα του Αστέρα Τρίπολης φτάνοντας στη νίκη με 2-1.

Ο Αστέρας Τρίπολης προηγήθηκε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Κρέσπι ν’ ανοίγει το σκορ στο 47ο λεπτό ωστόσο ο ΠΑΣ Γιάννινα αντέδρασε και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα μέσα σε 13 λεπτά.

Στο 63′ ο Μπάλαν ισοφάρισε φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια και 13 λεπτά αργότερα ο Φοφανά έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΣ Γιάννινα δίνοντας στους Ηπειρώτες μια νίκη που τους προσφέρει μεγάλη βαθμολογική ανάσα και πλέον βάζει και τον Αστέρα Τρίπολης στην “πρίζα” καθώς παραμένει χαμηλά στην βαθμολογία.

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Αθανασίου, Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος, Καραχάλιος (55′ Λώλης), Μπιλμπάο, Μορέιρα, Ροσέρο, Τζίμας (61′ Μπαλάν), Παμλίδης (61′ Φοφανά).

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Τσιφτσής, Γκαρντάφσκι (64′ Ντομίνγκεθ), Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες, Στάνκο, Μουνάφο, Σίτο, Τιλίκα (35′ Ριέρα), Μπαρτόλο (46′ Μπενίτο), Κρεσπί.