Ιωνικός – Παναιτωλικός 1-1

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ο Παναιτωλικός βγήκε κερδισμένος από την ισοπαλία και το 1-1 με τον Ιωνικό.

Χωρίς νίκη παραμένει ο Ιωνικός μετά από δέκα αγωνιστικές καθώς παρέμεινε στο 1-1 με τον Παναιτωλικό στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της δέκατης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν μόλις στο έκτο λεπτό με γκολ του Μάντζη ωστόσο ο Παναιτωλικός ισοφάρισε στο 30ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Καρέλη ενώ οι Αγρινιώτες είχαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν το παιχνίδι με δοκάρι του Ντουάρτε στο 56’.

Iωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης- Σάκιτς, Τσιγκρίνσκι, Σόουζα (46′ λ.τ. Κάνιας), Μύγας-Φαντιγκά, Ρομαό, Λοβέρα, Άοσμαν, Ελευθεριάδης- Μάντζης

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Στεργιάκης- Αποστολάκης, Κορνέλιους, Μλάντεν, Χουχούμης-Λάρσον, Μάρτενσον (76′ λ.τ. Φλόρες), Κολόβος, Μόρσεϊ, Ντουάρτε- Καρέλης