ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης 2-2

Η ομάδα της Τρίπολης κρατούσε ένα σπουδαίο διπλό μέχρι την τελευταία φάση αλλά ο Ολιβέιρα σκόραρε στο 96ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Μπροστά σε μια μεγάλη έκπληξη βρέθηκε ο ΠΑΟΚ που μέχρι το 80′ ήταν πίσω στο σκορ με 2-0 χάρις στα γκολ των Στάνκο και Τιλίκα. Στο 81′ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με πέναλτι του Κούρτιτς για να ακολουθήσει ο Πορτογάλος επιθετικός στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων που διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Λύρατζης (39′ Ζίβκοβιτς), Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης (31′ Σάστρε), Ντάντας (67′ Σβαμπ), Κούρτις, Αουγκούστο (67′ Κωνσταντέλιας), Νάρεϊ, Ελ Καντουρί (46′ Μπίσεσβαρ), Ολιβέιρα.

Αστέρας Τρίπολης (Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Γκαρντάφσκι, Πίτσου, Τζουκάνοβιτς, Τασουλής, Μουνάφο, Στάνκο, Τιλίκα (89′ Κωστέας), Σίτο, Μπαρτόλο (81′ Μπενίτο), Κρέσπι (72′ Ιγκλέσιας).