Παναθηναϊκός – Άρης 1-0

Ο Σλοβένος επιθετικός σκόραρε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων χαρίζοντας τη νίκη στον Παναθηναϊκό με 1-0 επί του .

Ο Παναθηναϊκός δείχνοντας χαρακτήρα και πείσμα δεν λύγισε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και το πείσμα του δικαιώθηκε στο 91′ με τον Σπόραρ με καρφωτή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι να σκοράρει.

Νωρίτερα στο 70ο λεπτό ο Μπερνάρ είχε σκοράρει ωστόσο το var ακύρωσε το γκολ του Βραζιλιάνου καθώς υποδείχθηκε επιθετικό φάουλ πάνω στον Βέρμπιτς. Ο Άρης ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Πάλμα στο 96ο λεπτό.

Παναθηναϊκός (Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Σάντσες, Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Τσέριν, Μπερνάρ (79′ Τσόκαϊ), Παλάσιος (79′ Αϊτόρ – 82′ Βαγιαννίδης), Βέρμπιτς, Ιωαννίδης (63′ Σπόραρ).

Άρης (Πάρντιου): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Ενκουλού, Μαζικού, Ετέμπο, Νταμπό, Ζερβίνιο (63′ Πάλμα), Ιτούρμπε (63′ Γκρέι), Ματέο Γκαρσία (90’+1 Πίρσμαν), Εμπακατά.