Παναιτωλικός – Ολυμπιακός 0-2

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο σε παιχνίδι για την 9η αγωνιστική της Super League επιστρέφοντας στις νίκες μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ.

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο με 2-0 χάρις στα γκολ των Μπιέλ και Βαλμπουενά. Ο Ισπανός ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 50ο λεπτό με πολύ ωραίο σουτ με τον Ματιέ Βαλμπουενά να διαμορφώνει το τελικό 0-2 στο 82′.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Στεργιάκης, Αποστολάκης (67′ Λιάβας), Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μλάντεν (83′ Φλόρες), Μάρτενσον, Ντίας (67′ Ντουάρτε), Σενγκέλια (83′ Χατζηθεοδωρίδης), Κολοβός, Μόρσεϊ (76′ Πέδρο).

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης, Άβιλα, Παπασταθόπουλος (72′ Σαμασέκου), Ντόι, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Χουάνγκ, Μπιέλ (88′ Γκάρι Ροντρίγκες), Μασούρας (72′ Βαλμπουενά), Χάμες Ροντρίγκες (88′ Φορτούνης), Μπακαμπού (53′ Ελ Αραμπί).