Βόλος – Λεβαδειακός 2-1

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουτίνιο, ο Βόλος συνεχίζει την εκπληκτική πορεία του επικρατώντας του Λεβαδειακού με 2-1.

Mετά την ανατροπή επί του Παναιτωλικού την προηγούμενη αγωνιστική, ο Βόλος έκανε ακόμα μια και συνεχίζει να βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Στο 53ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μουτίνιο, ο οποίος με μία εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κλέιμαν.

Eννέα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Τσοκάνη, ο οποίος πήρε το «ριμπάουντ» μετά από εκτέλεση κόρνερ και έκανε το 1-1, με τον Ντέλετιτς στο 67′ να κάνει την ολική ανατροπή για τον Βόλο!

Βόλος: Κλέιμαν, Άλχο, Λούνα, Σιέλης, Εσκοβάλ, Τσοκάνης, Μπαριέντο, Μεσκίδα, Φερνάντες, Ντέλετιτς, Οζέγκοβιτς (76′ Κούτσιας)

Λεβαδειακός: Μάρκοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Παναγιώτου (74′ Λούα Λούα), Τορό (74′ Χάμοντ), Μεχία, Νίκας, Βρακάς(46′ Μπάχανακ), Μουτίνιο, Δούμτσιος.