Άρης – ΑΕΚ 0-2

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η ΑΕΚ κέρδισε 2-0 τον Άρη και παραμένει στο κυνήγι του Παναθηναϊκού.

Χάνοντας ευκαιρίες για να πετύχει μια νίκη με ιστορικό σκορ, η ΑΕΚ επικράτησε με το “Φτωχό”, όπως αποδείχθηκε με βάση την εικόνα του αγώνα σκορ κερδίζοντας τον Άρη με 2-0 χάρις στα γκολ του Σιμάνσκι στο 38ο λεπτό και του Λιβάι Γκαρσία στο 50΄. Η Ένωση έχασε μια ντουζίνα από κλασσικές ευκαιρίες σπαταλώντας φάσεις για να διευρύνει το σκορ ακόμα περισσότερο.

Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Εμπακατά (57′ Οντουμπάτζο), Φαμπιάνο, Ενκουλού, Μαζικού, Νταμπό, Γκαρσία (66′ Πάλμα), Γκαρθία (82′ Καμάτσο), Μαντσίνι, Ιτούρμπε (66′ Σεΐκ), Γκρέι (57′ Ζερβινιό).

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Μοχαμάντι, Ελίασον (80′ Άμραμπατ), Πινέδα (90′ Γιόνσον), Σιμάνσκι, Γκατσίνοβιτς (80′ Τσούμπερ), Λιβάι Γκαρσία (90′ Μάνταλος), Αραούχο.