Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης 1-0

Με γκολ πέναλτι του Αϊτόρ ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 1-0 και συνέχισε ακάθεκτος στην βαθμολογία.

O Ισπανός εξτρέμ έλυσε τον γόρδιο δεσμό που φαινόταν άλυτος για σχεδόν 70 λεπτά και με εύστοχο χτύπημα πέναλτι χάρισε τη νίκη στον Παναθηναϊκό επί του Αστέρα Τρίπολης οδηγώντας την κούρσα του πρωταθλήματος κάνοντας το απόλυτο μετά από επτά αγωνιστικές.

Μετά το γκολ του Αϊτόρ, ο Αστέρας Τρίπολης έμεινε και με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τζουκάνοβιτς στο 83ο λεπτό.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Σάντσες (75′ Βαγιαννίδης), Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Κουρμπέλης, Μπερνάρ, Παλάσιος (63′ Βέρμπιτς), Αϊτόρ, Ιωαννίδης.

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Γκαρθία (45’+2 Κρεσπί), Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες, Ιγκλέσιας, Στάνκο, Τιλίκα (88′ Ριέρα), Γκαρντάφσκι, Μπαράλες (60′ Μουνάφο), Μπαρτόλο (88′ Σίτο).