Παναιτωλικός – Βόλος 2-3

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, ο Βόλος έκανε την ανατροπή αφού έμεινε και με 10 παίκτες ο Παναιτωλικός παίρνοντας μια σπουδαία νίκη στο Αγρίνιο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό με τον Σενγκέλια και 12 λεπτά μετά ο Νταγκό διπλασίασε τα τέρματα του Παναιτωλικού δείχνοντας πως θα ακολουθούσε ένα εύκολο απόγευμα για τους Αγρινιώτες. Ωστόσο ο Βόλος με δύο γκολ του Τσοκάνη μέσα σε 7 λεπτά (28′, 35′) κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 ενώ ο Παναιτωλικός έμεινε με 10 παίκτες στο 44′ λόγω αποβολής του Καρέλη για να έρθει τελικά ο Κούτσιας στο 78ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 2-3.

Παναιτωλικός (Αναστασίου): Στεργιάκης, Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιου, Χουχούμης, Φλόρες (46′ Μλάντεν), Μάρτεσον (83′ Πέδρο), Κολοβός (83′ Ντίας), Σενγκέλια (72′ Ντουάρτε), Καρέλης, Νταγκό (67′ Μόρσεϊ).

Βόλος (Μπράτσος): Κλέιμαν, Ουές (89′ Ματίγια), Εσκοβάλ, Σιέλης, Λούνα, Μπαριέντος, Τσοκάνης, Φερνάντες, Μεθκίδα (61′ Κούτσιας), Ντέλετιτς (75′ Μπατόκιο), Οζέγκοβιτς (89′ Ταχάτος).